Heteroseksualnie przekazywane zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności u kobiet w ciąży w społeczności wiejskiej na Florydzie ad 7

Częstość występowania zakażeń wirusem HIV wśród imigrantów jest prawdopodobnie stosunkowo niska, ponieważ corocznie od 1985 roku Jamajskie Ministerstwo Zdrowia testowało 8000 lub więcej mężczyzn, którzy ubiegają się o pracę w południowej Florydzie jako krajacze trzciny cukrowej. Tylko około 0,1 procent tych mężczyzn zostało zainfekowanych i nie wolno im migrować do Stanów Zjednoczonych (Figueroa P: komunikacja osobista). Ponadto badanie zakażenia wirusem HIV wśród farmerów amerykańskich sugeruje, że seroprewalencja jest prawdopodobnie mniejsza niż 1% wśród innych pracowników sezonowych na polach cukrowych i warzywnych w zachodnim hrabstwie Palm Beach. Badanie to dostarcza informacji do opracowania strategii zapobiegania w tej i podobnych społecznościach. Osoby aktywne seksualnie w społecznościach o wysokiej chorobowości powinny być zachęcane do używania prezerwatyw podczas każdego spotkania seksualnego, nawet w stałych, długotrwałych związkach, chyba że oboje partnerzy przebadali negatywny wynik pod kątem przeciwciał przeciw HIV i pozostaną monogamiczni. Przed rozpoczęciem aktywności seksualnej należy uczyć dzieci i młodzież o zakażeniu wirusem HIV i innych chorobach przenoszonych drogą płciową. Kobiety w wieku rozrodczym w tych społecznościach powinny otrzymywać poradę i testy na zakażenie HIV i inne choroby przenoszone drogą płciową. Programy rehabilitacji narkotykowej powinny być również dostępne dla osób, które zażywały kokainę. Ponadto powiadomienia partnerskie powinny stanowić integralną część programów profilaktycznych dotyczących chorób przenoszonych drogą płciową, w tym zakażenia wirusem HIV. Wreszcie, programy edukacyjne powinny podkreślać, w jaki sposób HIV jest przenoszony w społeczności i jak każda osoba może pomóc zapobiec dalszej transmisji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Używanie nazw handlowych służy wyłącznie identyfikacji i nie oznacza poparcia ze strony publicznej służby zdrowia Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA.
Author Affiliations
Z Wydziału HIV / AIDS, Narodowego Centrum Chorób Zakaźnych, Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta (TVE, TJB, MJO, MFR); program AIDS, Departament Zdrowia i Rehabilitacji na Florydzie, Tallahassee (SL, PEH, SAS, JJW); oraz Biuro Dystryktu 9, Departament Zdrowia i Usług Rehabilitacyjnych stanu Floryda, West Palm Beach (JTH). Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Ellerbrocka w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, 1600 Clifton Rd., NE, Mailstop E-45, Atlanta, GA 30333.

[hasła pokrewne: półpasiec objawy zdjęcia, laserowe usuwanie blizn warszawa, olx olesno ]