Genetyczny wpływ na palenie – badanie bliźniąt płci męskiej ad 5

Zaobserwowaliśmy wpływ genetyczny na podtrzymywanie palenia, który był podobny w skali do wcześniej opublikowanych danych szacunkowych w innych populacjach.9, 10 Wskaźniki nadmiaru wskaźników dla aktualnego palenia w niniejszym badaniu (ogólne współczynniki stóp, 1,18 w 1967 r. Do 1969 r. I 1,28 w Od 1983 r. Do 1985 r.) Były zbliżone wielkością do tych u bliźniaków płci męskiej z fińskiego rejestru bliźniąt (wskaźnik ogółu, 1,23) i szwedzkiego rejestru bliźniąt (wskaźnik ogólnego współczynnika 1,40) .20 To, że palenie nie ma elementu genetycznego u członków tej kohorty, jest szczególnie interesujące ze względu na ich możliwość palenia i ich ciężkie narażenie na palenie podczas służby wojskowej w czasie II wojny światowej. Znaczenie osób niepalących do badania uzależnienia od nikotyny zostało uznane już jakiś czas temu i argumentowano, że osoby, które nie palą się mimo silnych nacisków środowiskowych, mogą mieć największą biologiczną motywację do unikania palenia.21 Chociaż nasze wyniki sugerują, że nie palimy ma silny składnik genetyczny, potrzebne są badania w celu ustalenia, czy obserwacja ta pochodzi wyłącznie z czynników genetycznych lub wynika z nieznanej interakcji między genami a środowiskiem.
Zaprzestanie palenia wykazało istotne cechy genetyczne i rodzinne w naszych badaniach. To, że zdolność do rzucenia palenia może obejmować czynniki genetyczne, podkreśla złożoność konceptualizacji i leczenia uzależnienia od nikotyny. W przyszłości podejścia terapeutyczne mogą poszukiwać genetycznie podatnych osób, u których efekty środowiskowe można zmaksymalizować w celu poprawy wskaźników rzucenia palenia.
Odkryliśmy, że czynniki rodzinne nie mają znaczenia w intensywności palenia i że czynniki genetyczne mogą przyczyniać się tylko do lekkich palaczy i palących. W przypadku umiarkowanych palaczy nie ma dowodów na wpływy rodzinne lub genetyczne. Wskaźnik nadmiaru stawki ciężkiego palenia tytoniu w niniejszym badaniu (ogólny wskaźnik stopy 1,48) był podobny do współczynnika dla bliźniąt płci męskiej w wieku od 18 do 47 lat z fińskiego rejestru bliźniąt (ogólny wskaźnik stopy, 1,56) i szwedzkiego rejestru bliźniąt (ogólnie współczynnik stopy 1,76) .20
Wcześniej stwierdziliśmy, że dziedziczność palenia wynosiła 52 procent w kohortach National Heart, Lung i Blood Institute Twin Study9 oraz 35 procent w większej próbie National Academy of Sciences-National Research Council, z której to kohorty pochodzi. 10 charakterystyczne cechy psychologiczne u bliźniaków jednojajowych i dwuzygotycznych, które były niezgodne z nałogiem palenia.22
Jest prawdopodobne, że przynajmniej w zakresie analiz genetycznych palenie powinno być raczej zbiorem form zachowań niż pojedynczym nawykiem. Różnice w dziedziczności sugerują istnienie podklas zachowań związanych z paleniem, które może mieć wpływ na wybór skutecznych metod leczenia. Na przykład znajomość aspektów zachowań związanych z paleniem, w których największy wpływ ma genetyka, może pomóc nam w identyfikacji dzieci zagrożonych paleniem z powodu zachowania palącego ich rodziców. Wiadomości prewencyjne można następnie dostosować do nich. A wiedza, że istnieją podtypy palaczy, może pomóc w dopracowaniu ukierunkowanych, intensywnych interwencji, aby pomóc ludziom rzucić palenie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwany częściowo przez umowę (4504-9) i dotację (HL 46115-01) z National Heart, Lung and Blood Institute.
* Zmarły.
Jesteśmy wdzięczni dr Marcia Ward za jej pomocne sugestie.
Author Affiliations
Z programu nauk o zdrowiu, SRI International, Menlo Park, Kalifornia (DC, GES); Medyczna Agencja Kontroli, National Academy of Sciences, Washington, DC (DR); oraz Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi, Bethesda, Md. (RF). Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Carmellego w Health Sciences Programme, SRI International, 333 Ravenswood Ave., Menlo Park, CA 94025.

[podobne: laserowe usuwanie blizn warszawa, olx swarzedz, sonomed szczecin ]