apteka wschodnia piaseczno ad 5

Zapalenie wątroby EBV w alloprzeszczepach wątroby może zostać przeoczone, jeśli patolog nie zwróci bacznej uwagi na zrazikularną nieład i limfocytozę sinusoidalną. Demonstracja obecności wirusa przez hybrydyzację in situ jest bardzo pomocna w osiągnięciu diagnozy, gdy nacieki jednojądrzaste są subtelne, ale nie jest konieczne, gdy liczne stransformowane limfocyty są wyraźnie widoczne w obrębie sinusoid, ułożonych w odrębne agregaty i łańcuchy liniowe. Jednak w tym drugim przypadku należy uzyskać dane serologiczne, ponieważ zapalenie wątroby inne niż A, inne niż B może powodować podobne zmiany.30 Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez fundusze z Pathology Education and Research Foundation i Children s Hospital of Pittsburgh oraz przez granty (HL-13108 i CA-50341) z National Institutes of Health.
Jesteśmy wdzięczni profesorowi Monto Ho i dr Mary C. Breinig (Wydział Chorób Zakaźnych i Mikrobiologii Uniwersytetu w Pittsburghu) za dostarczenie wyników badań serologicznych dotyczących statusu EBV.
Author Affiliations
Z Wydziału Patologii Transplantacyjnej, University of Pittsburgh, Pittsburgh (PSR, AJD, MN); Pittsburgh Transplant Institute i Departament of Surgery, Presbyterian University Hospital, Pittsburgh (TES); Departament Patologii, Szpital Dziecięcy w Pittsburghu, Pittsburgh (RJ); oraz Departament Patologii, National Hope National Medical Center, Duarte, CA. (YYC, LMW). Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Randhawy z Wydziału Patologii Transplantacyjnej, Departament Patologii, Presbyterian University Hospital, Pittsburgh, PA 15213.

[hasła pokrewne: pci medycyna, szafraceum, clemastinum hasco ]